Klub Lifeage Chorzów

 
Uwaga! Od marca 2015 roku saunarium zamknięte zostało dla klientów zewnętrznych, jedynie klubowicze mogą z niego korzystać.
NIE przestrzegane są zasady poprawnego saunowania, zabronione zostało poprawne saunowanie nago!!!
Bardzo nam przykro, ale saunarium trafiło na listę nie polecanych przez poprawnesaunowanie.pl

Ekipa poprawnesaunowanie.pl wybrała się dzisiaj wraz z przyjaciółmi z Polskiego Towarzystwa Saunowego odwiedzić nowopowstałe centrum fitness, spa i wellness Lifeage w Chorzowie.

http://www.lifeage.eu/

Miejsce świeżo otwarte w maju tego roku, póki co klientów bardzo niewielu. Wnętrza bardzo nowoczesne i urządzone ze smakiem. Obsługa w recepcji bardzo miła i pomocna. W obiekcie znajdziemy siłownie z nowoczesnym i nowiutkim sprzętem do ćwiczeń, bistro z bogatym menu i fajnym wystrojem. Strefę SPA i dla nas najważniejszą strefę wellness.

Zanim udaliśmy się do samego saunarium skorzystaliśmy z przestronnej i nowoczesnej szatni oraz pryszniców. Wszystko obsługujemy bardzo wygodnymi i przemyślanymi „zegarkami” zamiast kluczyka czy karty.

......Kontynuacja

Samo saunarium od razu po wejściu robi wrażenie. Przyjemne oświetlenie (półmrok), ledy i świece. Nowoczesne wzornictwo, ratanowe meble. To wszystko tworzy bardzo fajny klimat. Zostaliśmy powitani przez managera klubu i oprowadzeni po obiekcie. Obsługa dba o to, aby klient został o wszystkim poinformowany. Na terenie obiektu nie obowiązuje niestety strefa nagości (jak zwykle w saunariach połączonych z fitness), aczkolwiek poprawne saunowanie nago jest dozwolone. Natomiast sugerowane jest klientom używanie tylko ręczników w saunach suchych i wejście w stroju Adama i Ewy do saun parowych. Manager zapewnił nas, że kultura poprawnego saunowania nie jest obca obsłudze obiektu. Bardzo nas to cieszy i mamy nadzieję, że doczekamy się chociaż jednego nietekstylnego dnia w tym obiekcie, o czym po rozmowie z zarządzającym obiektem zostaliśmy zapewnieni.

Jeśli chodzi o atrakcje to jest ich naprawdę cała masa. Możemy skorzystać z:

Suchej „Sauny Kwiatowej”, największej na ok. 50 osób., w której roztacza się zapach suszonych kwiatów i owoców. Odbywają się w niej rytuały saunowe. To ogromna sauna która idealnie nadaje się na wszelakiego rodzaju imprezy saunowe…

Następnie sucha „Ruska Bania”, utrzymana w stylistyce tradycyjnej ruskiej bani. Ciekawym rozwiązaniem jest piec z miniaturowym młyńskim kołem, które obracając się automatycznie polewa piec wodą (temperatura ok 120 stopni, najcieplejsza sauna).

Kolejną sauną jest. „Termarium ziołowe” – jest to typowa biosauna dostosowana do seansów aromaterapii.

Sauna infrared z koloro-terapią (3-4 osobowa)

Tradycyjna łaźnia parowa z aromaterapią.

Łaźnia błotna dostosowana do seansów SPA dla dwóch osób (na zamówienie)

Łaźnia solna bardzo ciekawe miejsce, tradycyjna łaźnia parowa z poukrywanymi gdzieniegdzie blokami solnymi i intensywnym prysznicem z ciepłej wody i pary wodnej wylatującej co kilka minut z całego sufitu w saunie.

Dodatkowo na terenie saunarium mamy do dyspozycji studnie z lodowatą wodą, dwa prysznice tradycyjne, natrysk z możliwością wyboru rodzaju deszczu (tropikalny, arktyczny, bryza), 3 jacuzzi, kubeł z zimną wodą, bar z zimnymi napojami i możliwością zamówienie jedzenia z Bistro. Do tego wypoczywalnia, grota solna i misy z ciepłą i zimną wodą dla stóp.

Jak na taką powierzchnię jest tutaj zaskakująco dużo atrakcji i zaskakująco dużo miejsca. Sauny nie są małe, a klimat jak już wspominałem świetny. Sama obsługa jest bardzo uprzejma i przyjmuje do siebie wszelkie uwagi.

Odbywają się tutaj również seanse saunowe. Sami Saunamistrzowie dopiero się uczą, ale widać, że sprawia im to przyjemność i są tym zainteresowani. W związku z tym jesteśmy pewni, że już niedługo seanse będą również na najwyższym poziomie i obiekt będzie mógł konkurować z pozostałymi saunariami na terenie śląska. Nasz znajomy Mistrz Sauny który towarzyszył nam w Lifeage, pokazał swoje rewelacyjne ceremonie, które uprzyjemniły nam pobyt, natomiast dla Saunamistrzów Lifeage były na pewno bardzo pouczające, mamy nadzieję że złapali bakcyla i spotkamy się może we wrześniu we Wrocławiu.

Z czystym sumieniem możemy polecić ten obiekt i dołączyć go obiektów, gdzie mamy możliwość poprawnego saunowania, póki co C.O. ale miejmy nadzieję wkrótce przynajmniej jeden dzień całkowicie nietekstylny. Zostaliśmy również poinformowani że zostanie wprowadzona wejściówka całodniowa do strefy saunarium w cenie 59zł co jest całkiem dobrą ceną jak na nielimitowany pobyt w takim obiekcie.

Aktualizacja: Otrzymaliśmy informację iż nasze zalecenia spotkały się z aprobatą zarządzających ośrodkiem. Do końca wakacji, niedziele stały się dniem nietekstylnym, po wakacjach takim dniem będą wtorki. Tym bardziej zapraszamy wszystkich lubiących poprawne saunowanie do Lifeage. Naprawdę warto odwiedzić to saunarium.

Autor: Odi dla poprawnesaunowanie.pl