Macham już ręcznikiem od...

Rytuały saunowe zacząłem przeprowadzać w 2009 roku więc można powiedzieć, że od 6 lat „macham” ręcznikiem. Początki nie były łatwe... dużo podróżowałem po Polsce i Niemczech, podglądałem, ćwiczyłem, metodą prób i błędów nauczyłem się tego jeszcze „raczkującego”  wtedy zawodu w Polsce. Wtedy zacząłem szkolić i promować ten zawód na terenie naszego kraju.

 

Ulubione zapachy podczas seansu

Jestem ogromnym zwolennikiem zapachów cytrusowych w saunie, które działają na nasz ustrój odświeżająco i pobudzająco. Grejpfrut, cytryna, mandarynka, pomarańcza, trawa cytrynowa to według mnie piękne zapachy, które świetnie łączą się też z innymi aromatami takimi jak mięta pieprzowa czy eukaliptus. Zapach, który jest ostatnimi czasy ze mną głównie kojarzony to kawa, która w połączeniu z cynamonem i pomarańczą przenosi sauniarzy w świat arabskiej kawiarni. Gorąco polecam w/w zapachy wyprodukowane przez firmę, którą reprezentuję www.bassau.pl

 

Czym kręcę najlepiej

Jest kilka technik, którymi zazwyczaj posługuję się używając do tego głównie jednego bądź dwóch ręczników. W seansach staram się przeplatać techniki efektowne z efektywnymi, których najbardziej oczekują korzystający z sauny. Ważne jest aby odpowiednio wyważyć proporcje pomiędzy nimi. Narzędzia? Wszystko co ma powierzchnię pozwalająca na zgarnianie ciepłego aromatycznego powietrza znad pieca... wachlarze, flagi, witki brzozowe a nawet miotła z którą spotkałem się w jednej z zagranicznych saun. Kreatywność jest tutaj mile widziana.

 

Jeśli muzyka w saunie to tylko...

Sauna to miejsce relaksu i harmonii więc preferuję w niej głównie muzykę relaksacyjną, mistyczną wykorzystującą bębny. Uwielbiam wybijany przez nie rytm w saunie, wpływający na naszą wyobraźnię. Najbardziej jestem dumny z podkładu do seansu „Świątynia Majów”, który przeprowadzałem na Mistrzostwach Polski w 2013 roku. Muzyka ta została przygotowana przez utalentowanego młodego polskiego kompozytora Adama Żuradę za co jeszcze raz serdecznie mu dziękuję. Seans najpierw został nagrany bez podkładu na kamerę i dopiero wtedy Adam zaczął tworzyć. Każde polanie, każdy mój ruch był w tym autorskim utworze zaznaczony i urozmaicony dodatkowo dźwiękami lasu, zwierząt oraz biciem serca. Myślę, że było to coś wyjątkowego i niespotykanego dotychczas w saunie.

   

Cele na przyszłość

Chciałbym stworzyć seans idealny, kompletny, który zostanie na długo w pamięci uczestników i z którego inspirację będą mogli czerpać inni saunamistrzowie. Tak naprawdę liczy się dobra zabawa a tytuły nie mają znaczenia.

 

Najbardziej szalona rzecz jaką zrobiłem w saunie

Mistrzostwa Świata Sauna WM 2013 drużynówka – wisielec w saunie ;) oczywiście wszystko było upozorowane.

 

Seans z którego jestem najbardziej dumny

Ciężko powiedzieć ale chyba najbardziej jestem dumny z seansów drużynowych z Mistrzostw Świata w 2013 i 2014 stworzonych razem z Asią i Dawidem. Na 10 minut rytuału saunowego składało się kilkadziesiąt godzin przygotowań i poświęceń  z tym związanych. Chciałbym również zauważyć, że seanse wykonywane w kilka osób charakteryzują się o wiele wyższym stopniem trudności ponieważ wynik jest uzależniony od współpracy i synchronizacji ruchów.

 

Okiem poprawnesaunowanie.pl

Marcin:  Dawid to jeden z pierwszych Polskich Saunamistrzów, o ile nie pierwszy. To od niego wszystko się zaczęło, to on zaraził swoją pasją m.in. Dawida Wąsowicza z którym zdobył wiele tytułów grupowych w Polsce i na świecie. Według mnie najlepszym jego seansem była "Świątynia majów" prezentowana na mistrzostwach Polski w Termach Rzymskich w 2013 roku. Seans do dziś należy do moich ulubionych, wszystko było w nim idealnie wyważone, elementy show, technika, ciekawe zapachy i wspaniała muzyka która pasowała do jego każdego ruchu w saunie. Prywatnie bardzo ciepły i przesympatyczny człowiek z sercem na dłoni.

Odi: Dawid Bochen hmmm..., wiele można o nim powiedzieć, ale na pewno nie to, że jest typowym Saunamistrzem. Jest przede wszystkim innowatorem, eksperymentatorem i pionierem. Zawsze stara się zaskoczyć czymś nowym. Myślę, że jest też dawcą pomysłów i natchnienia dla innych mistrzów sauny. Moim ulubionym seansem Dawida jest seans typowo relaksacyjny "Sensual Coffee", bardzo efektowny i relaksujący seans z peelingiem. 

Krzysiek: Wielu SaunaMistrzów miało okazję zaczynać swój fach dzięki temu, że zetknęli się z Seansem Dawida Bochena. Czasy, w których on zaczynał, były w ręcz prehistoryczne. Polska rok 2009 to praktycznie brak tego zawodu. Brak ośrodków gdzie można by się tym zajmować oraz kompletny brak zaplecza. Aby zacząć wtedy trzeba było mieć naprawdę dużo samozaparcia. Dzisiaj mamy SaunaMistrza, który wcale nie spuszcza z tonu. Wszystkie jego seanse, na których byłem, były pieczołowicie i z wyjątkową starannością przemyślane. Dawid dba aby uczestnicy odbierali jego seanse wszystkimi zmysłami. Moim ulubionym seansem, jest "Zagrajmy w grę", który wykonał razem z Dawidem Wąsowiczem. Osobiście jestem wielkim fanem wykonywanego Show w saunie, na który składa się dobry pomysł, synchronizacja z muzyką, a w przypadku par - synchronizacja ruchów. Wszystko w tym seansie zagrało na 100%.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dawid kręcił ręcznikiem w:

- Instruktor w Megiw 

- Obecnie Instruktor w Bassau 

 

Największe osiągnięcia:

  - 2 miejsce grupowo (z Dawidem Wąsowiczem

  i Joanną Feifer) na 

  Sauna World Cup 2013

  27.10.2013

- 1 miejsce grupowo (z Dawidem Wąsowiczem) na 

  Kwalifikacjach Sauna WM 

  (Lifeage Chorzów)  26.09.2014

- 3 miejsce grupowo (z Dawidem Wąsowiczem) na

  Finał Sauna WM 2014